Giełda i notowania walut

O grze na Giełdzie krążą różne opinie, jednak nie da się ukryć, że można na niej trochę się dorobić. Ale dorobi się ten, kto myśli, analizuje i nie działa pochopnie. Otóż to nie jest loteria i owszem, raz ktoś może przez przypadek zainwestować swoje pieniądze bardzo dobrze, ale bez odpowiedniej wiedzy, analizy oraz doświadczenia jest mała szansa, że powtórzy on swój sukces. Bo Giełda to przede wszystkim liczby, statystyki oraz informacje, nie tyle o działaniu samej Giełdy, co o spółkach, w które chce się zainwestować.

By zacząć grać należy założyć rachunek inwestycyjny, który udostępniony jest przez wybrany Dom Maklerski. Wiele rachunków obecnie można założyć online, bez wychodzenia z domu, co jest na pewno zachęcające dla tych, którzy przygodę z inwestowaniem chcą szybko rozpocząć.

Jak już zostało wspomniane, inwestowanie to nie loteria. Należy pozyskać odpowiednie informacje odnośnie notowań danej spółki, prześledzić jej historię, aby dobrze ulokować pieniądze. Na pewno lepiej zrezygnować ze spółek zadłużonych. Co najważniejsze, swój kapitał należy podzielić. Czyli nie zaleca się pakowania wszystkich pieniędzy w jedną spółkę, ponieważ można wszystko stracić. Lepiej jest minimalizować ryzyko, czyli wykupić akcje kilku firm. Aktualne notowania dostępne są cały czas w sieci. Inwestując należy też na bieżąco śledzić notowania walut.